Navigation
Tifo-Grupet
· Arpagjik't
· Ballistėt
· Dardanėt
· Demat e Kuq
· Forca
· Fikshat
· Gjimmat
· Ilirėt
· Intelektualėt
· Kuqeblutė
· Kuqezinjėt e Jakovės
· Plisat
· Pampurat
· Skifterat
· Shqiponjat
· Shvercerat
· Torcida
· Ujqit
· Ultras Elbasani
· Xhebrailat
Feeds news
Dardanet.de
Kuqeblutė

Vendi: Shkodėr
Klubet: KS Vllaznia
Stadioni/Palestra: Loro Boriēi
Grupi: Kuqeblutė
Formimi: ------
Anėtarė: -------
Nėngrupet: ---------
Kontakti: kryesia@Kuqeblutė.com
Vendqendrimi: ------
Marrėdheniet t'mira --------
Website: Kuqeblutė.com


Pas ekipit me bori nė dorė

Astrit Ramani, tifozi i zjarrtė i Vllaznisė

SHKODER - Eshtė i dashuruar marrėzisht pas skuadrės sė futbollit tė Vllaznisė. Me njė bori tė vogėl, tė cilėn e mban nė dorė pėr tė ndezur shpirtrat e tifozėve gjatė ndeshjeve, ndjek nė ēdo cep tė Shqipėrisė skuadrėn e tij tė zemrės.

Quhet Astrit Ramani. 39-vjeēari mbahet si shpirti i tifozėrisė shkodrane. Ai tashmė ėshtė bėrė njė person publik nė Shkodėr (tė gjithė e njohin pėr tifozėrinė e tij ndaj ekipit tė Vllaznisė) dhe kjo i jep kėnaqėsi pasi ēdo gjė e bėn nga pasioni. Pasioni i tij pėr Vllazninė ka nisur nė vitin 1983, kur kjo skuadėr ka fituar titullin kampion nė Berat. Ajo ditė ka qenė dita mė e lumtur e tij.Nė ēdo ndeshje tė ekipit tė tij, Astrit Ramani do tė veshė kostumin e tij tė veēantė dhe qė e bėn tė njohur pėr tė gjithė: bluzė, pantollona dhe kapele ngjyrė blu dhe kuq ashtu si kostumi i Vllaznisė. Megjithėse nuk i ndahet skuadrės, Ramani shi-kon vetėm pak minuta nga ndeshjet e saj me ekipet e tjera tė futbollit, kushdo qofshin ata. Gjatė gjithė kohės ai merret me organizimin e tifozėve. "Tė them tė vėrtetėn nga 90 minuta lojė, unė nuk shoh as 20 minuta, pasi qėndroj me fytyrė nga spektatorėt dhe organizoj tifozėt. Shenjat e mia deshifrohen menjėherė prej tyre, pasi tashmė i kanė mėsuar", tregon ai. 39-vjeēari ka krijuar shoqatėn e tifozėve tė ekipit tė futbollit Vllaznia nė vitin 1995, fillimisht me 50 veta, ndėrkohė qė numri i tyre ėshtė shtuar gradualisht. Pėrkrahjen pėr skuadrėn e zemrės tifozėt e bėjnė vullnetarisht. Ata e ndjekin pas atė nė ēdo cep tė vendit, flejnė natėn nėpėr makina, pėrplasen me policė dhe pavarėsisht indiferencės sė drejtuesve tė skuadrės, ata prapė nuk tėrhiqen. Ky grup njerėzish ėshtė zemra e skuadrės shkodrane. Pak ditė mė parė trajneri i Kombėtares, Brigel u shpreh se Shkodra ėshtė qyteti qė ka tifozėrinė mė tė zjarrtė nė vend. Ndėrkohė, organizatori numėr njė i kėsaj tifozerie, Astrit Ramani shpreh shqetėsimin se nėse drejtuesit e klubit tė Vllaznisė do tė vazhdojnė tė jenė indiferentė, kjo mund tė pasojė me lar-gimin e tifozėve. Kurrsesi ai nuk e do kėtė gjė, pasi tifozerinė ndaj skuadrės shkodrane ia ka ushqyer edhe gruas e cila di saktė gjithė datat e ndeshjeve tė kėsaj skuadre dhe dy fėmijėve tė tij, vajzės 11 vjeēe e djalit 8-vjeē.

Login
Username

PasswordNot a member yet?
Click here to register.

Forgotten your password?
Request a new one here.
Users Online
Top Guests Online: 1

Top Members Online: 0

Top Total Members: 4,142
Top Newest Member: Forcashi2
1nate.com
Member Poll
Josip Kuzhe kundėr Portugalisė duhet tė luaj:

Me dy sulmues ta synojė fitoren
Me dy sulmues ta synojė fitoren
67% [102 Votes]

Tė koncentrohet nė mbrojtje pa u lodhur tė mendoj pėr sulm
Tė koncentrohet nė mbrojtje pa u lodhur tė mendoj pėr sulm
12% [19 Votes]

Tė shpresoj nė fat dhe nė ditė jo tė mirė tė portugezėve
Tė shpresoj nė fat dhe nė ditė jo tė mirė tė portugezėve
21% [32 Votes]

Votes: 153
You must login to vote.
Started: 02/06/2009 21:07

Polls ArchiveNe tribune !!!??? ?!

Si cdo here dimri ne trojet shqiptare i'u mundeson tifozeve nje pushim si ky pushim dirmor, i ariut. Keshtu qe tifozet mbushen me eneegji te re per pjesen e dyte te sezones. Por ksaj ralle disi atmosfera eshte krejtesisht me ndryshe... .Vazhdo...
Wallpaper
Top Top  121,141,087 unique visits  Top Top