Navigation
Tifo-Grupet
· Arpagjik't
· Ballistėt
· Dardanėt
· Demat e Kuq
· Forca
· Fikshat
· Gjimmat
· Ilirėt
· Intelektualėt
· Kuqeblutė
· Kuqezinjėt e Jakovės
· Plisat
· Pampurat
· Skifterat
· Shqiponjat
· Shvercerat
· Torcida
· Ujqit
· Ultras Elbasani
· Xhebrailat
Feeds news
Dardanet.de
Intelektualėt

Vendi: Gjilan
Klubet: Te gjitha klubet sportive me emrin DRITA
Stadioni/Palestra: Tė qytetit tė Gjilanit
Grupi: Intelektualėt
Formimi: 1998
Anėtarė: 1000
Nėngrupet:
Holy Blue, White & Blue Hooligans, Blue Kings Hooligans, Ultras Army P.M,DFD, Blue Maniacs, Veteranėt, Fighters
Kontakti: kryesia@ultrasdfc.com
Vendqendrimi: --------
Marrėdheniet t'mira Forca
Website: www.ultrasdfc.com


Liria erdhi por jo e plot, shumė ndėr burrat mė tė mirė qė derdhen gjakun pėr lirin e Kosovės tani mė ishin qellim i sakte pėr vėnjen e emrit pėrfundimtar tė tifozėve te KF Drita kėshtu filloj edhe kapionati i pare nė liri Drita nė atė kampionat shkėlqente ku do nė Kosovė si dhe me sjellje qė ishin dhe mbetėn shumė sportive takimet filluan por ishte vėshtir qė pas luftes ti lihet emri revolucionar ashtu siq ishte dėshtira mė parė tani erdhi edhe vija e “zeze” ku edhe pritej qe tė dalim me emrin e tifozeve.Ndeshja KF Ballkani (Suharek) dhe KF Drita ishte lojė e veshtir sepse Ballkani luftonte pėr mbijetes e Drita pėr kampion nė atė vend udhėtuan afro 400 shikues apo 7 autobusa me tifoz pėr herė tė fundit pa emer, pas asaj ndeshje nė Gjilan u bė takimi i tifozeve mė kryesi dhe drejtorin e klubit nė atė mbledheje ishin prezent emrat qe shėnuan kthes tė madhe nė KF Drita dhe nė tifozėrin e Gjilanit. Nehat Osmani, drejtor i atėhrėshėm i klubit, Selami Osmani, kryetar i klubit Milaim Zuzaku lojtar, Xhevat Latifi antar i kryesis, shkrimtar dhe veprimtar meritor dhe ishin prezent edhe ata ma meritort veterani i tifozeve Sabit Ferra dhe ata qė ndryshuan tifozėrin dhe imigjin e kėti qyteti Adhurim Jakupi, Fatmir Spahiu-Bufi, Landrit Latifi, Besnik Emėrllahu, Shkelzen Berisha, Adenis Haliti, Gėzim Osmani etj.Nė atė takim u dhanė shumė propozime por ai qė ishte me i afėrmi me historin e klubit ishte emri qė e ndriti dhe ringjalli shumė tė rinj ishte ky INTELEKTUALĖT emėr ky qė ishte mė i pėraferti me tė gjitha sfidat e sė kaluares tė klubit tė madh Drita. Kthesa tėe shumta pas keti emri tifozet gjilanas INTELEKTUALĖT tani mė ishin tė njohur nė tėrė Kosovėn pėr menyren e veqant tė pėrkrahjes sė klubit tė tyre, tani mė nė stadiumin e qytetit mbledheshin deri nė 10.000 mij tifoz qė quheshin INTELEKTUALĖT mė nuk kishte asgjė para tyre vlenė tė permendet edhe angazhimi i mė vonshėm i njėrit prej udhėheqėsve tė tanishėm Adrian Haziri dhe shume djelmosha tjerė qė tani janė sė bashku me KF Dritėn dhe KB Dritėn dhe qdo klub tjetėr sportivė qė ka suksese me emrin Drita. Tani INTELEKTUALĖT janė tejet tė angazhar, kanė kryesin dhe rrjetin se si veprojnė, kanė birro teknik, transparenta, po ashtu revolucioanr si dikur nė historin e tfozėve tė kėti emri tė madh DRITA DHE INTELEKTUALĖT.

Kliko mbi foton pėr tė parė mė shumė fotografi

Login
Username

PasswordNot a member yet?
Click here to register.

Forgotten your password?
Request a new one here.
Users Online
Top Guests Online: 1

Top Members Online: 0

Top Total Members: 4,142
Top Newest Member: Forcashi2
1nate.com
Member Poll
Josip Kuzhe kundėr Portugalisė duhet tė luaj:

Me dy sulmues ta synojė fitoren
Me dy sulmues ta synojė fitoren
67% [102 Votes]

Tė koncentrohet nė mbrojtje pa u lodhur tė mendoj pėr sulm
Tė koncentrohet nė mbrojtje pa u lodhur tė mendoj pėr sulm
12% [19 Votes]

Tė shpresoj nė fat dhe nė ditė jo tė mirė tė portugezėve
Tė shpresoj nė fat dhe nė ditė jo tė mirė tė portugezėve
21% [32 Votes]

Votes: 153
You must login to vote.
Started: 02/06/2009 21:07

Polls ArchiveNe tribune !!!??? ?!

Si cdo here dimri ne trojet shqiptare i'u mundeson tifozeve nje pushim si ky pushim dirmor, i ariut. Keshtu qe tifozet mbushen me eneegji te re per pjesen e dyte te sezones. Por ksaj ralle disi atmosfera eshte krejtesisht me ndryshe... .Vazhdo...
Wallpaper
Top Top  121,141,113 unique visits  Top Top