Navigation
Tifo-Grupet
· Arpagjik't
· Ballistėt
· Dardanėt
· Demat e Kuq
· Forca
· Fikshat
· Gjimmat
· Ilirėt
· Intelektualėt
· Kuqeblutė
· Kuqezinjėt e Jakovės
· Plisat
· Pampurat
· Skifterat
· Shqiponjat
· Shvercerat
· Torcida
· Ujqit
· Ultras Elbasani
· Xhebrailat
Feeds news
Dardanet.de
Bukuri e fundit te kampionatit
07.05.2005 - Sikurse ne kampionatet e huaja ashtu edhe ne kampionatin Shqipetar lufta per te zene nje vend te mire ne renditje, qe edhe te jep mundesine per te marre pjese ne evenimentet europiane ,behet gjithnje me e forte. C“do ekip lufton me te gjitha mundesite, dhe tregon shpirtin luftarak, dhe deshiren e madhe per te marre pjese ne kupat europiane. Marrja pjese ne keto evenimente te rendesishme bejne te mundur qe ne cdo fund kampionati futbolli te behet i bukur dhe me shume i ndjekur.
Edmond Kapllani shenon per Karlsruhe
6.05.2005 - Gjate takimit Karlsruhe-Erfurt, e vlefshme per kampionatin, e liges se dyte gjermane, kurorezohet me fitoren e dhene nga lojtari Kapllani.

Shqipetari shenon nje gol te shkelqyer por pas shenimit te golit ai ka pasur edhe shume raste te tjera te pastra.
Kapllani, ben te mundur qe skuadra e tij te fitoje me merite te gjithe takimin me rezultatin 2-0. ( Tifozat.com )
Dy lojtaret shqiptar i dhurojn fitoren U17 Zvicrane
6.05.2005 - Gjate takimit Zvicer-Israel, e vlefshme per kampionatin europian per te rinj, (U17), kurorezohet me fitoren e dhene nga dy lojtaret e shkelqyer shqiptare. Bekim Halimi (ne foto) shenoi golin e pare ne minuten e 11 dhe me pas me futjen ne fushe nga traineri Yves Débonnaire, te djaloshit tjeter shqiptar Shkelzen Gashi, qe ben te mundur dyfishimin e rezultatit te ndeshjes. Te dy shqiptaret kane shkelqyer gjate gjithe takimit dhe kane qene protagonistet kryesore. Fitorja e arritur i dedikohet dyshes shqiptare. Bekim Halimi ne keto Kualifikime ka shenuar jo me pak se shtate here. Shpresojme qe Federata Shqiptare do interesohet per keta dy futbollist shqiptare para se te luajn per U21 Zvicrane. ( Tifozat.com )
NE ITALI HOOLIGANET MBIZOTEROJNE STADIUMET
5.05.2005 - Menjehere pasi qe nuk e njohu golin e Interit dhe qe referoi goditje denimi per AC Milanon, Tifozet e Interit e mbuluan tere anen e stadiumit ku gjindeshin lojtaret e AC Milanos me nje bresheri fishekzjarresh me c“rast e lenduan edhe portierin DIDA, te AC Milanos ne krah dhe kjo beri qe pas 75 minutave loje, ndeshja te nderpritet para kohe. Referi Markus Merk, njeherit edhe refer me pervoje te madhe i cili hiq me pak se 250 ndeshje te bundesliges i ka referuar e poashtu edhe ndeshjen e finales ne euro 2004, tha se nje gje te tille nuk e ka perjetuar akoma deri me tani.
Plisat lajmėrojnė:
Te gjithe ata qe e ndiejne veten Prishtinali e mbi te gjitha Plisa te tubohen per tu takuar ne oren 15:00 te dielen me 08.05.2005 edhe dihet ku, te veni NE LINDJE. Ate dite luhet loja e Play Offit ne futboll Prishtina kunder Beses ne ora 16:00 dhe luten te gjithe Plisat qe arsenalin e vet te rekuizitave me e bo gati dhe me kall atyhen. Pra te gjithe te dielen ne stadiumin e qytetit ne Prishtine ne shkallet e tribunes lindore. PLISAT-LINDJA.
Tifozat.com lajmėrojnė:
Tifoze te nderuarJemi ne punim e siper te nje dizanji me te ri te faqes www.tifozat.com, prandaj ju lutemi qe te na kuptoni. Kjo gje ka kohe qe ka qene e planifikuar ne menyre qe te jemi gjithnje e me mire. Punet nuk do te zgjasin edhe shume, mirepo forumin e kemi bere gati prandaj ju mund ta shijoni ambientin e ri te forumit por e vetmja gje qe ju duhet te beni tani prape, eshte qe te regjistroheni prej fillimit. Per informacione me te gjera ju lutem shkruani e-mail adresen tuaj me komentet tuaja, edhe neve do t“ju pergjigjemi.


Ju faleminderit per mirekuptim!


Me respekt STAFI www.tifozat.com
Login
Username

PasswordNot a member yet?
Click here to register.

Forgotten your password?
Request a new one here.
Users Online
Top Guests Online: 2

Top Members Online: 0

Top Total Members: 4,142
Top Newest Member: Forcashi2
1nate.com
Member Poll
Josip Kuzhe kundėr Portugalisė duhet tė luaj:

Me dy sulmues ta synojė fitoren
Me dy sulmues ta synojė fitoren
67% [102 Votes]

Tė koncentrohet nė mbrojtje pa u lodhur tė mendoj pėr sulm
Tė koncentrohet nė mbrojtje pa u lodhur tė mendoj pėr sulm
12% [19 Votes]

Tė shpresoj nė fat dhe nė ditė jo tė mirė tė portugezėve
Tė shpresoj nė fat dhe nė ditė jo tė mirė tė portugezėve
21% [32 Votes]

Votes: 153
You must login to vote.
Started: 02/06/2009 21:07

Polls ArchiveNe tribune !!!??? ?!

Si cdo here dimri ne trojet shqiptare i'u mundeson tifozeve nje pushim si ky pushim dirmor, i ariut. Keshtu qe tifozet mbushen me eneegji te re per pjesen e dyte te sezones. Por ksaj ralle disi atmosfera eshte krejtesisht me ndryshe... .Vazhdo...
Wallpaper
Top Top  121,141,049 unique visits  Top Top