Navigation
Tifo-Grupet
· Arpagjik't
· Ballistėt
· Dardanėt
· Demat e Kuq
· Forca
· Fikshat
· Gjimmat
· Ilirėt
· Intelektualėt
· Kuqeblutė
· Kuqezinjėt e Jakovės
· Plisat
· Pampurat
· Skifterat
· Shqiponjat
· Shvercerat
· Torcida
· Ujqit
· Ultras Elbasani
· Xhebrailat
Feeds news
Dardanet.de
Tifo Kendi: Ne tribune!!!???
Si cdo here dimri ne trojet shqiptare i'u mundeson tifozeve nje pushim si ky pushim dirmor, i ariut. Keshtu qe tifozet mbushen me eneegji te re per pjesen e dyte te sezones. Por ksaj ralle disi atmosfera eshte krejtesisht me ndryshe. Si duket ariu do ta zgjate gjumin e dimrit deri ne vere.... Ta bejme nje rezyme te shkurte per pjesen e pare te sezonit si ne futboll ashtu edhe ne sporte e tjera shqiptare, aty ku evenimentet percjellen nga syte e tifozit ?!. Emrat e grupeve te tifozeve ende ekzistojne diku, pra mundemi ti gjejme ne ndonje pelhure (transparent apo shall) apo ne ndonje web faqe apo ku ta di une ku. Por ajo me kryesorja eshte se a mund ti gjejme grupet aty ku e kane vendin tifozet, NE TRIBUNE!!!??? Po, po, po. Ajo pjese e stadionit ne forme te shkalleve quhet tribune (nje sqarim per ata tifoz qe nuk e dijne apo qe e kane harruar).
Sezair Surroi, i vogel per qytetin e lashte
Kete fundjave filloi Superliga A. Ne derbin e javes e zhvilluar te Shtunen ne Prizren ne mes te Bashkimit dhe Trepces (98:69) ishin te pranishem mbi 2500 shikues, nder ta vendasit, Arpagjik't ne tribunen e tyre dhe ne anen tjeter mysafiret nga Mitrovica, Torcida ishte prezente me rreth 50 vet. Ndeshje filloi me kendimin e himnit kombetar dhe brohoritjen per Mitrovicen. Vlen te permendet perioda e dyte ku nga tribuna e Arpagjik't me uje eshte gjuajtur njeri nga referet qe drejtonte ndeshjen ku me kete rast ndeshja eshte nderprere per rreth 15 minuta. Te revoltuar nga gjykimi i padrejte (sipas tribunes vendase) si referet ashtu edhe organet e federates jane thirrur per amaterizem dhe doreheqje.

Tifozat.com
Erdhi DERBI
Derbi i shume pritur gjilanas po afrohet dhe kudo neper qytet tema e javes eshte ndeshja Gjilani-Drita ku ne disa raste te ben te mendosh qe kjo ne njefare menyre eshte edhe si feste ne qytetin gjilanas, qe ne shume raste i mungojne aktualitete qofte sportive apo kulturore qe zgjasin me shume se 2 dite, por ky derbi na bene me fol tere javen, me mendime, diskutime rreth lojes e tifozerise para e pas ndeshjes.
Kombetarja ne renje te lire

03.09.2008 - Kombetarja e Shqiperise eshte rezuar nje shkalle ne renditjen e fundit te publikuar sot nga institucioni me i larte i Futbollit Boteror, FIFA. Kuqezinjet kane humbur nje vend ne krahasim me renditjen e publikuar muajin e kaluar duke u pozicionuar tashme ne vendin e 102-te. Si duket, edhe fitorja ne miqesoren me Lihtenshtajnin nuk ju ka mjaftuar kuqezinjeve per tu ngjitur ne TOP 100.
Ertan Demiri per dy sezone tek Lokeren
Ertan Demiri, mesfushori Shkupjan me tipare mbrojtese, do te aktivizohet dy sezonet e ardhshme ne skuadren elitare Belge, SC Lokeren. Akordi mes dy paleve eshte arritur parimisht, ndersa tani pritet qe lojtari te firmose kontraten gjate ketyre diteve.
I lindur ne Shkup me 24 janar 1979, Demiri ka zhvilluar nje sezon te shkelqyer me Rabotniēkin, duke u shpallur edhe kampion i Maqedonise. Me pare, Demiri ka veshur edhe fanelen e Vardarit te Skupit dhe te Slloges. Titular i pasaportes Maqedonase, vlen te theksohet se Demiri nuk eshte grumbulluar kurre me perfaqesuesen A, apo me grupmoshat, e fqinjeve tane.

Shkėlzen Xh. - Tifozat.Com

Emir Bajrami : Njeriu gol i Elfsborgut
Emir Bajrami ka dale fitimtar ne derbin Shqiptar te zhvilluar ne Suedi, kunder Anel Raskajt. IF Elfsborg ka arritur te triumfoje 2-1 ne fushen e Halmstadit, me dy Shqiptaret qe e nisen ndeshjen si titullare. Madje, anesori i shpejte, Emir Bajrami, ishte edhe realizuesi i golit te pare te ndeshjes ne minuten 31'. Vlen te theksohet se Bajrami ka shenuar vazhdimisht javet e fundit, qofte ne kampionatin Suedez, apo ne Kupen Intertoto.
Ervin Skela : Dopiete ne miqesore
Ervin Skela ka luajtur 78 minuta, teksa skuadra e tij, FC Energie Cottbus, ka mposhtur me rezultatin e thelle 3-0, skuadren ēeke te Jablonecit. Fantazisti Vlonjat beri nje paraqitje te shkelyqer duke qene portagonist kryesore ne tre golat e shenuar. Mesfushori i Kombetares Shqiptare shenoj golin e pare dhe te tretin per ngjyrat e tij, ne minutat 33' dhe 65'. Nderkohe qe asistoi ne realizimin e golit te dyte te shenuar ne minuten 49' nga Rangelov. Si zakonisht, Skela mbante edhe shiritin e kapitenit ne kete ndeshje. Forma e tij parasezonale eshte padyshim edhe augur i mire per Kombetaren Shqiptare, e cila varet shume nga kreativiteti e gjeniut Vlonjat.

Shkėlzen Xh. - Tifozat.Com
Edgar Cani huazohet tek Ascoli Calcio
Me ne fund, eshte konfirmuar huazimi i talentit Shqiptar, Edgar Cani, tek ekipi i Askolit qe militon ne Serine B Italiane. Talenti Shqiptar eshte dhene borxh nga skuadra e Palermos. Cani do te luaje me Askolinderi ne fund te ketij sezoni. Ai mund te perfitoje shume nga kjo mundesi, pasi do te gjeje me shume hapesire per te shprehur talentin e tij se sa ne Citta de Palermo. Keshtu, pas Ervin Skeles, Cani behet Shqiptari i dyte qe do te veshe fanelen e Askolit.
Edgar Cani eshte ftuar edhe nga trajneri i Kombetares U-21, Artan Bushati, por per ca arsyje ende misterioze nuk ka bere akoma debutimin e tij me fanelen kuqezi.

Shkėlzen Xh. - Tifozat.Com
Mavraj : 45 minuta ndaj Cluj
Mergim Mavraj eshte aktivizuar 45 minuta ne humbjen e skuadres se tij, Vfl Bochum, me rezultatin 3-1 perballe Rumuneve te CFR Cluj. Mbrojtesi energjik hyri ne loje ne fillim te pjeses se dyte, atehere kur rezultati ishte 2-1 ne favor te Rumuneve. Mavraj luajti nje ndeshje relativisht te mire duke kryer detyren e tij ne thyerjen e aksioneve te rrezikshme te kundershtareve. Gjithsesi, aktivizimi i rregullt i tij ne miqesoret parasezonale, eshte augur i mire per ecurine e tij ne skuadren e pare.
Megjithese Mavraj eshte titular i pasaportes Sqhiptare, nuk ka debutuar akoma me Kombetaren kuqezi. Por nje gje e tille mund te ndodhe shume shpejt, pasi edhe trajneri Han ka dhene pelqimin e tij per mbrojtesin shtatelarte.

Shkėlzen Xh. - Tifozat.Com
Dinamo turperohet ne Tirane
Dinamo e Tiranes eshte mposhtur me rezultatin 2-0 ne shtepi kunder Boshnjakeve te Modrices, ne ndeshjen e pare te turit te pare te Liges se Kampioneve. Te dy golat u realizuan ne pjesen e dyte, ne minutat 65' dhe 80'. Megjithese Dinamo ishte favorit para perballjes, Blute zhvilluan nje ndeshje opake duke mos rezikuar realisht asnjehere porten kundershtare. Per me teper, kjo humbje le shume nje shije shume te hidhet ne kampin Blu, kur edhe pretendimet ishin te medhaja, te pakten per te kaluar turin e pare. Ndeshja e kthimit do luhet me 22 korrik ne Bosnje.

Shkėlzen Xh. - Tifozat.Com
Lorik Cana shenon perballe Neuchatel
Lorik Cana ka shenuar nje gol te mrrekulueshem sot ne fitoren 2-0 te Marsejes perballe Zviceraneve te Neuchatelit. Nje minute para se te perfundonte pjesa e pare, Cana deportoi brenda zones dhe dribloi nje mbrojtes kundershtare, para se te godaste fuqishem duke e futur topin ne cepin e poshtem te portes midis portierit dhe shtylles pingule. Sipas komenteve te shtypit Franēez, mesfushori i Kombetares Shqiptare u tregua mjaft inēiziv ne kete ndeshje, duke rrezikuar jo pak here porten kundershtare. Gjakovari kuqezi luajti 71 minuta para se te zevendesohej nga i riu Kabore. Si zakonisht, ne kete ndeshje, Cana mbante edhe shiritin e kapitenit.

Shkėlzen Xh - Tifozat.Com
Login
Username

PasswordNot a member yet?
Click here to register.

Forgotten your password?
Request a new one here.
Users Online
Top Guests Online: 1

Top Members Online: 0

Top Total Members: 4,142
Top Newest Member: Forcashi2
1nate.com
Member Poll
Josip Kuzhe kundėr Portugalisė duhet tė luaj:

Me dy sulmues ta synojė fitoren
Me dy sulmues ta synojė fitoren
67% [102 Votes]

Tė koncentrohet nė mbrojtje pa u lodhur tė mendoj pėr sulm
Tė koncentrohet nė mbrojtje pa u lodhur tė mendoj pėr sulm
12% [19 Votes]

Tė shpresoj nė fat dhe nė ditė jo tė mirė tė portugezėve
Tė shpresoj nė fat dhe nė ditė jo tė mirė tė portugezėve
21% [32 Votes]

Votes: 153
You must login to vote.
Started: 02/06/2009 21:07

Polls ArchiveNe tribune !!!??? ?!

Si cdo here dimri ne trojet shqiptare i'u mundeson tifozeve nje pushim si ky pushim dirmor, i ariut. Keshtu qe tifozet mbushen me eneegji te re per pjesen e dyte te sezones. Por ksaj ralle disi atmosfera eshte krejtesisht me ndryshe... .Vazhdo...
Wallpaper
Top Top  121,141,050 unique visits  Top Top