Navigation
Tifo-Grupet
· Arpagjik't
· Ballistėt
· Dardanėt
· Demat e Kuq
· Forca
· Fikshat
· Gjimmat
· Ilirėt
· Intelektualėt
· Kuqeblutė
· Kuqezinjėt e Jakovės
· Plisat
· Pampurat
· Skifterat
· Shqiponjat
· Shvercerat
· Torcida
· Ujqit
· Ultras Elbasani
· Xhebrailat
Feeds news
Dardanet.de
FILLON KAMPIONATI FUTBOLLISTIK , FILLOJNE EDHE ETHET TIFOZERIKE
FILLON KAMPIONATI FUTBOLLISTIK ,FILLOJNE EDHE ETHET TIFOZERIKE

Ē’ėshtė e vėrteta, tani mė gjendemi nė mesin e kampionatit tė basketbollit dhe kemi parė disa paraqitje nėpėr palestra tė Arpagjikėve (KB Bashkimi), Shqiponjave (KB Peja) - por nė moshė shumė mė tė re se qė jemi mėsuar ti shohim, Plisat (KB Prishtina) – tė ndarė nė mė sė pakti tre klane dhe me shumė probleme tjera, dhe Torcida (KB Trepēa) qė ėshtė paraqitur vetėm nė fushėn vendase.

Kėtė tė shtunė fillon pjesa e dytė/pranverore kampionatit tė futbollit nė tė dy ligat superiore. Konsiderohet se kjo do tė jetė pjesa mė e nxehtė e ndonjė kampionati qė ėshtė zhvilluar deri mė tani, pasi qė nga Superliga bien plot katėr skuadra, ndėrsa vetėm dy sosh nuk rrezikohen. Po aq nxehtė ėshtė edhe nė Ligėn e parė ku pėr dy vende nė elitė luftojnė plot pesė skuadra me gjasa po thuajse tė barabarta.
Kuqezinjet e Jakoves gati
Pas nje pushimi te gjate, kampionati po fillon dhe kete jave fillon rrugetimi I klubit tone te zemres KF Vellaznimit I cili kete vite pas problemeve te shumta ne klub tashme ka konsoliduar rradhet dhe eshte stabilizuar per vazhdimin e garave te metutjeshem, mirepo duke pasur parasysh faktin qe pikedallimi me liderin Prishtinen eshte I madh dhe gjasat per titull edhe kete vit jan shuar, Vellaznimi do te luftoj qe se paku ta mbroj kupen e Republikes se Kosoves.
Forcashat fillojne sezonen me udhetim
Lajmerohen te gjithe Forcat se te Diellen (15 Mars 2009) do te behet udhetimi i organizuar per ne qytetin e Mitrovices ku skuadra jone e zemres do te zhvilloje ndeshjen e pare te sezonit pranveror kunder KF Trepca nga Mitrovica.
Nisja do te behet nga ora 13:00 prane stadiumit te qytetit, prandaj ftohen te gjithe Forcashat qe te vine ne numer sa me te madhe ne perkrahje te klubit te zemres drejt fitores.

Boll kena pushu, koha osht per spektakel ...

ultras_oli - Tifozat.com


Ultras ROMA vs Christian Panucci
Futbollisti veteran ne radhet e Romes, Christian Panucci pas fjalosjes me Spalletin i cili ne transferte me Napolin kishte lene jashte skuadres Panuccin  ku ky i fundit nuk eshte ishte i kenaqur me mbetjen jashte formacionit baze duke shfaqur probleme me numrin nje Spalletin ku si duket Panucci diteve te fundit eshte bere pishman dhe se pari kerkoi falje nga drejtuesit e skuadres dhe me pas nga vete Spalleti. Por parashtrohet pyetja se a ishte e mjaftueshme kjo perkulje e lojtarit i cili plot 8 vite eshte lojtar i Romes me 217 paraqitje dhe qe nga viti 92' eshte pjese edhe e kombetares italiane.
Dy tifoz te Lille vdesin ne binar
Dy tifoz te Lille pas fitores se madhe kunder Olimpik Lionit  ne Stade de France te shtunen mbrema kane vdekur pasi qe treni kaloi mbi ta.

Gezimi ndaj fitores menjehere pas ndeshjes u shendrua ne tmerr me t'u kumtuar lajmi se tifozet gjate ecjes neper binar te trenit respektivisht ne veri te Parisit, ne binaret qe ndan Aubervillier me Saint Denisin ku pjesmares ne kete rast tragjik kane qene 11 persona, te gjithe tifoz te Lille ku prej tyre dy kane vdekur dhe tre jane ne gjendje te rende shendetsore.
Raportet nga gazeta Le Parisien tregojne se arsyeja e ecjes se tyre neper binar ende eshte pikepyetje dhe se te gjithe pjestaret ne kete rast tragjik vine nga e njejta familje.
''Kjo eshte nje drame qe na pikellon te gjitheve,'' shprehet Frederic Thiriez, presidenti i Liges Profesionale te Futbollit Francez ne konferencen e tij per shtyp ne lidhje me rastin.

Nuhi K. - Tifozat.com
Shkendija - Slloga .. Ballistet - Shvercerat
Pas shum viteve, me ne fund u luajt derbi Shqiptar ne Iliride. Ndeshja e pare ishte luajtur me 2 Gusht 2008 dhe kjo ishte revabshi i saj.

Fundi i Shkurtit ishte fillimi i gjysemsezones se dyte te kampionatit ne Iliride. Njeherit dhe revanshi Shkendija-Slloga. Derbi ne fushe ishte ne pike pyetje me se dhe u vertetua, po ai i tribunave nuk ishte vene ne pyetje. Ballistet larg paraqitjeve qe jemi mesuar ti shohim para disa viteve me pare. Kop solid diku 80-100 anetar. Ne tela dy transparenta Ballistet dhe Red And Black Army. Kaq nga nikoqiret.Mysafiret Shvercerat Shkup kishin filluar shume me heret per udhetimin ne Tetove. Diku 350 anetar, shum vetura private dhe 4 busa te permbushura, morren rrugen qytetin nderr Sharr, Tetove. Shvercerat kishin pergatitur koreografi qe kjo ndeshje te kulminoj me epitetin Derbi Shqipetar. Flamur me permasa 17x7, me mbishkrim U.W.S(United We Stand) dhe parolla qe vijonte Still Going Strong. Shume tymasa dhe flakadana te ndezura. Rezultat mbaroj 0-0 me te cilin ishin te kenaqura te dyja taboret.

Tifozat.com
Rikthehet dhuna nė stadium. Tifozėt dhunojnė arbitrin
• Rikthehet dhuna nė fushėn e futbollit shqiptar. Tifozėt kanė dhunuar gjyqtarin i cili anuloi njė gol me rrofeshatė tė vendasve nė ndeshjen mes Tėrbunit dhe Kastriotit. Ndeshja luhej nė stadiumin e Pukės pėr Kategorinė e parė. Policia shoqėron nė komisariat disa tifozė. Ndėrkohė mėsohet se arbirti Sopjani, ndodhet i shtruar nė spital dhe ėshtė nė gjendje tė rėndė pėr jetėn.
NJOFTIM NGA PLISAT
Pas lirimit te udheheqesit te Plisave te ekipes se vjeter, do te behet edhe rikthimi i organizimit masiv i Plisave ne tribuna, konkretisht ne pallatin e Rinise dhe Sporteve.
Te dielen, nga ora 19.00, do te zhvillohet derbi i mocem ndermjet KB Prishtina dhe KB Trepca. Plisat ne menyre
te organizuar dhe masive do te rikthehen ne mbeshtetje te skuadres se zemres.
Me kete rast, do te shperndahen falas 150 duksa dhe 300 (bar) shalla.
Ata qe do ti marrin keta duksa dhe shalla, duhet qe te jene para pallatit te sporteve ne ora 17.00.
Ky do te jete rikthimi me i mire i mundshem i Plisave ne salle, dhe me te edhe rikthimi i gardes se Plisave qe paten bere rikthimin ne stadium, me premtimin qe Plisat do ta vazhdijone aktivitetin aty ku e ka lene me pare kjo udheheqje e tifozerise bardh e kalter nga Prishtina.
Njė tifoz i Gjenoas
37 vjecar. Ata qė e njohin tregojnė se ai ėshtė njeri i qetė dhe qė nuk i'a do tė keqen askujt nė jetė. Fakultetin e letėrsisė tė kryer nė Milano dhe mė pas i rikthyer sėrisht nė Gjenova. Shokėt e thėrasin me nofkėn Komunisti. Punon si psikiatėr nė Gjenoa. Qė nga vegjėlia i dashuruar nė futboll dhe ėndrra e tij gjithmonė ishte qė tė bėhet portier. Cdo gjė pėr tė, arsyeja e jetės ėshtė klubi i Gjenoas mirėpo nuk qenka adhurues i udhėtimeve. Sė fundi ėshtė vėrejtur nė udhėtim kundėr Romės edhepse tifozat e Gjenoas kanė tė ndaluar udhėtimet jashtė qytetit tė tyre kurse cdo ndeshje si vendas ka qenė nė tribunė duke pėrkrahur Gjenoan dhe nuk ka qenė pjesmarės nė asnjė pėrleshje dhe nuk ka dosje nė policinė e qytetit sikurse shumica e tifozėve tė Gjenoas.
Arie Haan - Varrmihesi i futbollit kuqezi

Perfundon euforia per trajnerin Haan dhe Shqiperine. Kuqezinjet zgjohen nga endrra me dhimbje koke.

Me barazimin e shemtuar pa gola kunder modesteve te Maltes, Shqiperia dhe per me teper trajneri i saj, Arie Haan, deshmoi se eshte ende e pa pergatitur per te synuar realisht pjesemarrjen ne finalet e kompeticioneve te medha.

Kėrkojme editorė

Nė kuadėr te web faqes www.tifozat.com ka kohė qė faqja e parė apo me saktėsisht lajmet nuk funksionojnė ashtu si duhet.

Tifozat.com ka mungesėn e korespodentėve tė saj nga vendi i ngjarjes. Nė kuadėr tė reformave qė parashihen tė bėhen nė faqe Tifozat.com lusim tė gjithė anėtarėt e nė vecanti ata anetar qė janė aktiv nėpėr grupet e tyre qė bejnė paraqitje javore nėpėr tribunat e stadiumeve dhe pallateve si nė Shqipėri ashtu edhe nė Maqedoni dhe Kosovė tė na ndihmojnė me raporte pėr grupet e tyre dhe Tifozat.com do tė jenė ata qė lajmet nga dora e parė, dora e tifozit do ti publikojė nė faqe.

Login
Username

PasswordNot a member yet?
Click here to register.

Forgotten your password?
Request a new one here.
Users Online
Top Guests Online: 2

Top Members Online: 0

Top Total Members: 4,142
Top Newest Member: Forcashi2
1nate.com
Member Poll
Josip Kuzhe kundėr Portugalisė duhet tė luaj:

Me dy sulmues ta synojė fitoren
Me dy sulmues ta synojė fitoren
67% [102 Votes]

Tė koncentrohet nė mbrojtje pa u lodhur tė mendoj pėr sulm
Tė koncentrohet nė mbrojtje pa u lodhur tė mendoj pėr sulm
12% [19 Votes]

Tė shpresoj nė fat dhe nė ditė jo tė mirė tė portugezėve
Tė shpresoj nė fat dhe nė ditė jo tė mirė tė portugezėve
21% [32 Votes]

Votes: 153
You must login to vote.
Started: 02/06/2009 21:07

Polls ArchiveNe tribune !!!??? ?!

Si cdo here dimri ne trojet shqiptare i'u mundeson tifozeve nje pushim si ky pushim dirmor, i ariut. Keshtu qe tifozet mbushen me eneegji te re per pjesen e dyte te sezones. Por ksaj ralle disi atmosfera eshte krejtesisht me ndryshe... .Vazhdo...
Wallpaper
Top Top  121,141,099 unique visits  Top Top