Navigation
Tifo-Grupet
· Arpagjik't
· Ballistėt
· Dardanėt
· Demat e Kuq
· Forca
· Fikshat
· Gjimmat
· Ilirėt
· Intelektualėt
· Kuqeblutė
· Kuqezinjėt e Jakovės
· Plisat
· Pampurat
· Skifterat
· Shqiponjat
· Shvercerat
· Torcida
· Ujqit
· Ultras Elbasani
· Xhebrailat
Feeds news
Dardanet.de
SHVERCERĖT NĖ AKSION
EDHE NJĖ FITORE E SHVERCERĖVE NDAJ MAQEDONĖVE NGA PRILEPI
Kėsaj tė mėrkure u zhvillua java e rregullt e elitės sė futbollit tė Maqedonisė, ndėrsa ndeshja Rabotnicki (Shkup) – Pobeda (Prilep) u zhvillua nė Ēair tė Shkupit apo nė stadiumin e KF Shkupit (Slloga) pėrshkak se nė tė njėjtėn kohė nė stadiumin e qytetit luante Vardari. Pėr kėtė ndeshje kishin udhėtuar edhe rreth 50 anėtarė tė grupit “Majmunėt” – tifozė tė Pobedes nga Prilepi i largėt. Ndėrkohė disa shvercerė kishin parė ardhjen e mysafirėve tė paftuar dhe tė pa deshiruar nė lagjen e tyre. Me tė parė ardhjen e tyre, Shvercerėt ishin grumbulluar nė numėr mbi 70 veta. Ndėrsa vetėm nja 20 veta prej tyre ia kishin dalė tė futen nė stadium, nga pamundėsia qė kishte krijuar policia.

Nė fillim tė pjesėlojės sė dytė, shvercerėt sulmojnė “majmunėt”, hedhin flakadanė nė drejtimin e tyre e pastaj fillon pėrleshja edhe me policinė ndėrsa arrijnė edhe t’ua marrin transparentin mysafirėve i cili ishte i varur nė parmakė tė tribunės. Mė pastaj ishte acaruar edhe ma shumė pėrleshja me policinė, “majmunėt” tė hutuar kishin pėrcjell krejt ngjarjen dhe krejt kjo kishte ndodhur rreth 5 minuta kur edhe kishin arrit njėsia speciale e policisė dhe ishin arrestuar disa nga shvercerėt tė cilėt akoma mbahen nė arrest, por transparenti, trofeu i kėsaj ngjarje ia kishte dalė tė pėrfundonte jashtė stadiumit i “sigurt” nė duart e triumfuesve.

Scorpions
Comments
#1 | Pasword on 24/02/2011 10:03
Shvercerat Shkup
Post Comment
Please Login to Post a Comment.
Ratings
Rating is available to Members only.

Please login or register to vote.

No Ratings have been Posted.
Login
Username

PasswordNot a member yet?
Click here to register.

Forgotten your password?
Request a new one here.
Users Online
Top Guests Online: 3

Top Members Online: 0

Top Total Members: 4,142
Top Newest Member: Forcashi2
1nate.com
Member Poll
Josip Kuzhe kundėr Portugalisė duhet tė luaj:

Me dy sulmues ta synojė fitoren
Me dy sulmues ta synojė fitoren
67% [102 Votes]

Tė koncentrohet nė mbrojtje pa u lodhur tė mendoj pėr sulm
Tė koncentrohet nė mbrojtje pa u lodhur tė mendoj pėr sulm
12% [19 Votes]

Tė shpresoj nė fat dhe nė ditė jo tė mirė tė portugezėve
Tė shpresoj nė fat dhe nė ditė jo tė mirė tė portugezėve
21% [32 Votes]

Votes: 153
You must login to vote.
Started: 02/06/2009 21:07

Polls ArchiveNe tribune !!!??? ?!

Si cdo here dimri ne trojet shqiptare i'u mundeson tifozeve nje pushim si ky pushim dirmor, i ariut. Keshtu qe tifozet mbushen me eneegji te re per pjesen e dyte te sezones. Por ksaj ralle disi atmosfera eshte krejtesisht me ndryshe... .Vazhdo...
Wallpaper
Top Top  121,141,065 unique visits  Top Top