Navigation
Tifo-Grupet
· Arpagjik't
· Ballistėt
· Dardanėt
· Demat e Kuq
· Forca
· Fikshat
· Gjimmat
· Ilirėt
· Intelektualėt
· Kuqeblutė
· Kuqezinjėt e Jakovės
· Plisat
· Pampurat
· Skifterat
· Shqiponjat
· Shvercerat
· Torcida
· Ujqit
· Ultras Elbasani
· Xhebrailat
Feeds news
Dardanet.de
JAVĖ E MREKULLUESHME
PLISAT MĖ NĖ FUND ME PARAQITJEN MĖ TĖ MIRĖ NĖ STADIUM
“FANATICSAT” TĖ MREKULLUESHĖM
FORCA FESTON TITULLIN SIĒ I KA HIJE
“KZJ” ZGJOHET NGA GJUMI, BEFASON ME PARAQITJE
PĖRPLASJE NDĖRMJET UJQĖVE DHE INTELEKTUALĖVE

PLISAT MĖ NĖ FUND ME PARAQITJEN MĖ TĖ MIRĖ NĖ STADIUM

Mesjava dhe kjo fundjavė qė shkoi ishte ndėr mė tė mirat nė kalendarin e stinorit pranveror tė sivjetmė.
Plisat nisėn tė parėt mesjavėn, tė mėrkurėn e kaluar dhe bėnė paraqitjen mė tė mirė tė tyren nė kėtė edicion sa i pėrket stadiumit. Kėshtu nė ndeshjen e dytė kthyese tė gjysmėfinales sė Kupės sė Republikės, nė ndeshjen Prishtina – Besa (1:1, ndeshja e parė ishte 2:1 pėr prishtinasit tė cilėt u plasuan nė finale) u paraqiten mbi 300 veta e ndoshta edhe mė shumė se sa ky numėr. Shtysė mė e madhe pėr kėtė paraqitje ishte edhe zhvillimi i ndeshjes natėn. KOPi ishte solid, animi siē e thamė i miri i komplet sezonit deri mė tani nė futboll. U ndezėn shumė flakadanė e nė fillim tė pjesėlojės sė dytė edhe shumė tima. Mesiguri nuk pritet qė kjo tė jetė paraqitja mė e mirė, pasi qė nė ndeshjen e parafundit tė sezonit kundėr Vėllaznimit pritet tė festohet titulli, ndėrsa ndeshja finale e Kupės pritet se ēfarė krejt do tė pėrgatisin Plisat.


“FANATICSAT” TĖ MREKULLUESHĖM

Ndeshja mė e rėndėsishme qė mblodhi numėr rekord shikuesish dhe po ashtu pėr ka rėndėsia ishte ndeshja e jashtėzakonshme sepse pėrballja nė stadiumin kombėtar “Qemal Stafa”, rivalėt Tirana – Vllaznia pėrcaktuan titullin e kėtij edicioni futbollistik nė Shqipėri. Nė stadium ishin mbledhur mesiguri mbi 12.000 shikues. 1/4 e tyre pa dyshim ishte adhurues nga Shkodra, por pa njė KOP tė pėrcaktuar, po me transparente tė varura, por pa anim tė organizuar dhe sikur mungonte organizimi i tifozerisė nga ky qytet. Krejt ēfarė bėn ata nga ky udhėtim, ishte se pas ndeshjes kishin thyer automjete dhe xhama lokalesh.
Ndėrsa, krejt ndryshe, nė mėnyrė tė papėrsėritshme deri mė tani nė Shqipėri, ishte paraqitja e vendasve apo mė mirė me thėnė e grupit “Tirona Fanatics”. Paraqitja e tyre ishte mė e mira qė kishte ndodhur deri mė tani nė tėrė Shqipėrinė. Pėrplot transparenta tė varur, flamur i madh i paraqitur nė fillim tė ndeshjes, KOP shumė solid nė mesin e adhuruesve tjerė tė shumtė vendas, akustika mė mirė se sa solide, stili tipik alla-italian me ritme pėrfikte tė tupanit ēka akoma as nė Kosovė s’ėshtė dėgjuar. E gjithė kjo paraqitje e “Fanaticsave” na mban me shpresė sė mė fund tifozeria nė vendin amė ėshtė ka shkon nė drejtim tė duhur, dhe menjėherė qė nė garat kualifikuese tė Ligės sė kampionave presim me padurim qė kėtė shfaqje tė na pėrsėrisim me kushte akoma mė tė pėrsosura.


FORCA FESTON TITULLIN SIĒ I KA HIJE

Shfaqja e tretė shumė e mirė ishte ajo e Forcės, nė ndeshjen e fundit tė kampionatit nė hendboll. Kosova (femrat) kishin siguruar titullin dhe me gjithė humbjen nga skuadra e Prishtinės, ata festuan titulli ashtu siē i ka hije njė grupi. Ishte mbresėlėnėse flamuri i madh i varur nė ēati tė palestrės me tė cilėn u festua ky titull i dyti rrallas pėr femrat vushtrriase. Kėshtu qė Vushtrria sa i pėrket ngjarjeve sportive edhe ajo ka hyrė nė mesin qytete tė mėdha kosovare ku ka dhe bie nė qytet tituj e ēka ėshtė mė e mira e krejt kėsaj – ka se kush i feston ato.


“KZJ” ZGJOHET NGA GJUMI, BEFASON ME PARAQITJE

Ndeshja qė nga emrat e klubeve duhej tė ishte derbi e pėrmbushi kėtė epitet. Vėllaznimi – Gjilani u ndoq dhe u respektua tamam si derbi dhe kėtė nderė ia bėnė vetė Kuqezinjtė e Jakovės me paraqitjen e tyre ndėr mė tė mirėn nė stinorin pranveror. Se a do ta respektojnė edhe derbin me Prishtinėn pas dy javėsh do tė presim tė shohim.


PĖRPLASJE NDĖRMJET UJQĖVE DHE INTELEKTUALĖVE

Ndėrsa, kishte pėrplasje nė ndeshjen e fundit finale tė volejbollit ndėrmjet Kastriotit vendas tė Ferizajt dhe Dritės nga Gjilani. Dueli i femrave u pėrcoll me numėr solid tė Intelektualėve dhe Ujqėve vendas. Intelektualėt aspak s’ishin pritur mirė nga Ujqit, ndėrsa edhe mė e ashpėr ishte policia vendase. Thuhet tė ketė pasur edhe kontakte tė afėrta fizike, hedhje gurėsh e incidente tė tjera pėr tė cilat ka shkruar edhe shtypi ditor. Gjithēka mėsohet tė ketė kaluar pa ndonjė pasojė.


EDHE PAK NGJARJE KANĖ MBETUR

Kjo pėrndryshe pritet tė jetė java e fundit pėr nga grumbullimi dhe shfaqjeve tė dhėna nga tifozeritė, dhe pak grupeve iu ka mbetur tė shfaqin akoma ndonjė gjė. Me interes pritet pėrballja e skuadrave lokale, Drita dhe Gjilani, njėra qė tani ėshtė pėrshėndetur nga elita e futbollit, ndėrsa tjetra lufton pėr mos ta gjetur mė e keqja sikurse rivalin e saj.
Plisat i pret edhe dy shfaqje, festimi i titullit dhe finalja e Kupės.
Ēdo paraqitje tjetėr e KZJ-s do tė ishte befasi e mirė, ndėrsa Forca pėrderisa skuadra e tyre akoma se ka siguruar ekzistencėn po ashtu pritet tė jenė aktiv.

Fotot dhe pamjet video mund ti gjeni te rubrikat pėrkatėse nė forum
Comments
No Comments have been Posted.
Post Comment
Please Login to Post a Comment.
Ratings
Rating is available to Members only.

Please login or register to vote.

No Ratings have been Posted.
Login
Username

PasswordNot a member yet?
Click here to register.

Forgotten your password?
Request a new one here.
Users Online
Top Guests Online: 1

Top Members Online: 0

Top Total Members: 4,142
Top Newest Member: Forcashi2
1nate.com
Member Poll
Josip Kuzhe kundėr Portugalisė duhet tė luaj:

Me dy sulmues ta synojė fitoren
Me dy sulmues ta synojė fitoren
67% [102 Votes]

Tė koncentrohet nė mbrojtje pa u lodhur tė mendoj pėr sulm
Tė koncentrohet nė mbrojtje pa u lodhur tė mendoj pėr sulm
12% [19 Votes]

Tė shpresoj nė fat dhe nė ditė jo tė mirė tė portugezėve
Tė shpresoj nė fat dhe nė ditė jo tė mirė tė portugezėve
21% [32 Votes]

Votes: 153
You must login to vote.
Started: 02/06/2009 21:07

Polls ArchiveNe tribune !!!??? ?!

Si cdo here dimri ne trojet shqiptare i'u mundeson tifozeve nje pushim si ky pushim dirmor, i ariut. Keshtu qe tifozet mbushen me eneegji te re per pjesen e dyte te sezones. Por ksaj ralle disi atmosfera eshte krejtesisht me ndryshe... .Vazhdo...
Wallpaper
Top Top  121,141,110 unique visits  Top Top