Navigation
Tifo-Grupet
· Arpagjik't
· Ballistėt
· Dardanėt
· Demat e Kuq
· Forca
· Fikshat
· Gjimmat
· Ilirėt
· Intelektualėt
· Kuqeblutė
· Kuqezinjėt e Jakovės
· Plisat
· Pampurat
· Skifterat
· Shqiponjat
· Shvercerat
· Torcida
· Ujqit
· Ultras Elbasani
· Xhebrailat
Feeds news
Dardanet.de
PLISAT BĖN PARAQITJEN MĖ TĖ MIRĖ SIVJET
PLISAT BĖN PARAQITJEN MĖ TĖ MIRĖ SIVJET

Ndeshja finale e basketbollit ndėrmjet Prishtinės dhe Bashkimit, mė nė fund kishte zgjuar kėrshėrinė e madhe nė kryeqendėr. Me gjithė disa emisione tjera zbavitėse nėpėr TV-t tona, tė ndjekura nė masė, nuk pengoi qė Plisat nė numėr rekord pėr sivjet tė mblidheshin nė palestėr. Mė nė fund kėrkohej edhe biletė tepėr pėr ndeshje basketbolli. Ishin prezent tė gjitha nėn-grupet dhe para ndeshjes sėrish u shfaq koreografia alla-Ajax. Animi nuk u ndal pėr asnjė moment, ndėrsa nė dallim prej ndeshjeve tjera vendimtare nėpėr sezonet e kaluara, kėsaj here loja e mirė e Prishtinės dhe ikja nė rezultat, bėri qė jo vetėm KOP-i, por e tėrė palestra me minuta tė tėrė nė njė zė tė anonin, kėndonin dhe ta festonin e kremtonin titullin e rrallės. Nė fund tė ndeshjes u ndezėn edhe shumė flakadanė, ndėrsa festa vazhdoi ndaras nė lokale tė ndryshme tė qytetit.
Plisat tani i pret organizim masiv tjetėr i paralajmėruar pėr kėtė tė mėrkurė nė ndeshjen kthyese tė gjysmėfinales sė Kupės sė Republikės nė futboll ku nė mbrėmje nga ora 20:00, Prishtina pret Besėn e Pejės.
Ndėrsa, nga seria finale, Arpaxhikėt kėsaj radhe udhėtuan nė numėr mė tė vogėl, me tre autobusė dhe me afėr 200 veta. Struktura e tyre lente tė dėshironte shumė, por paraqitjet e Arpaxhikėve sivjet janė mbresėlėnėse dhe nėse vazhdojnė nė kėtė mėnyrė edhe vitin e ardhshėm, duke e ditur qė edhe Liria rikthehet nė Superligė, atėherė do tė kemi njėrin ndėr tifo-grupet kryesore nė vend.

FORCA&TORCIDA AKTIVE

Forca edhe njė herė ishte aktive me mbi 40 anėtar nė ndeshje si mysafirė ndaj Flamurtarit. Ishte paraqitje e zakonshme, por e rėndėsishme nė rrėmbimin edhe tė njė pike nga skuadra e tyre.
Ndėrsa, ėshtė pritur shumė mė shumė nga Torcida, pasi qė mysafirė kishin Prishtinėn, por edhe kėsaj here nė mėnyrė tė pashpjegueshme mungoi organizimi i tyre.

Fotot dhe pamjet video mund ti gjeni nė forum
Comments
No Comments have been Posted.
Post Comment
Please Login to Post a Comment.
Ratings
Rating is available to Members only.

Please login or register to vote.

No Ratings have been Posted.
Login
Username

PasswordNot a member yet?
Click here to register.

Forgotten your password?
Request a new one here.
Users Online
Top Guests Online: 4

Top Members Online: 0

Top Total Members: 4,142
Top Newest Member: Forcashi2
1nate.com
Member Poll
Josip Kuzhe kundėr Portugalisė duhet tė luaj:

Me dy sulmues ta synojė fitoren
Me dy sulmues ta synojė fitoren
67% [102 Votes]

Tė koncentrohet nė mbrojtje pa u lodhur tė mendoj pėr sulm
Tė koncentrohet nė mbrojtje pa u lodhur tė mendoj pėr sulm
12% [19 Votes]

Tė shpresoj nė fat dhe nė ditė jo tė mirė tė portugezėve
Tė shpresoj nė fat dhe nė ditė jo tė mirė tė portugezėve
21% [32 Votes]

Votes: 153
You must login to vote.
Started: 02/06/2009 21:07

Polls ArchiveNe tribune !!!??? ?!

Si cdo here dimri ne trojet shqiptare i'u mundeson tifozeve nje pushim si ky pushim dirmor, i ariut. Keshtu qe tifozet mbushen me eneegji te re per pjesen e dyte te sezones. Por ksaj ralle disi atmosfera eshte krejtesisht me ndryshe... .Vazhdo...
Wallpaper
Top Top  121,141,056 unique visits  Top Top