Navigation
Tifo-Grupet
· Arpagjik't
· Ballistėt
· Dardanėt
· Demat e Kuq
· Forca
· Fikshat
· Gjimmat
· Ilirėt
· Intelektualėt
· Kuqeblutė
· Kuqezinjėt e Jakovės
· Plisat
· Pampurat
· Skifterat
· Shqiponjat
· Shvercerat
· Torcida
· Ujqit
· Ultras Elbasani
· Xhebrailat
Feeds news
Dardanet.de
PALESTRA “SEZAI SURROI” SIKURSE NĖ “SAUNĖ”
Ndeshja e katėrt finale e basketbollit e zhvilluar parmbrėmė ndėrmjet Bashkimit dhe Prishtinės pas shumė kohe e theu edhe rekordin e shikueshmėrisė. Nga burime tė sigurta mėsohet qė ishin shitur saktėsisht 5.000 (!) bileta. Prej tyre, 400 i kishin marrė Plisat nga tė cilat vetėm 17 copa kishin mbetur pa u shpėrndarė. Plisat edhe kėsaj here me mjaftė vėshtirėsi ia dolėn ta sigurojnė transportin me katėr autobusė (nga 70 e mė tepėr nė njė autobus) dhe shumė automjete private.

Plisat me tė hyrė nė palestėr u befasuan pėr tė keē kur panė gjithė ai numėr i shikuesve vendas nė tribunėn mysafire, por megjithatė disi e krijuan KOP-in.
Ndėrsa Arpagjikėt, me gjasė nuk mbahet mend kur ta kenė mbushur aq shumė tribunėn e tyre dhe thjesht siē thuhet, nuk kishte vend as pėr gjilpėrė.


Animi nga tė dyja anėt po thuajse ishte i barabartė nga vokali deri nė fillim tė ēerekut tė tretė e ndoshta Plisat ndonjėherė dėgjoheshin shumė ma shumė se Arpagjikėt. Por, nė ēerekun e tretė, bukfalisht e tėrė palestra “saunė” e Sezai Surroit gjendej nė kėmbė nė pėrkrahje tė parezervė tė skuadrės vendase, aq sa fishkėllimat e afėr 400 Plisave as qė dėgjoheshin e bėnin punė.
Por, nė ēerekun e katėrt, me rėnien e lojės sė Bashkimit ra edhe animi tek Arpagjikėt dhe pjesa e tjetėr e shikuesve dhe mė Plisat se kishin problem tė shpėrthenin nė vokal.
Me gjithė se nė tribunėn e Plisave kishte tifozė vendas, hiq dy-tre rasteve tė lokalizuara, pėr fat nuk ndodhi ndonjė incident ēka me gjasė fajtor kryesor pėr kėtė ishte policia vendase e cila nuk kishte rezervuar tribunėn mysafire.
Ēka ėshtė mė e keqja, pas daljes sė Plisave deri sa ishin duke zbritur shkallėve tė palestrės ishin gjuajtur me gurė dhe njė anėtarė i Plisave ėshtė lėnduar rėndė nė kokė. Menjėherė kanė reaguar edhe udhėheqja e Arpagjikėve tė cilėt e kanė dėnuar kėtė rast duke u distancuar nga ndonjė individ i frustruar vendas.

Ndeshja e radhės zhvillohet tė shtunėn nė Prishtinė me fillim nga ora 19:00. Fitorja e Prishtinės do tė thoshte titulli i katėrt vendas, ndėrsa fitorja e Bashkimit do ta shtynte pėrcaktuesin e titullit edhe pėr ndeshjet e fundit finale nė Prizren.
Deri sa mesiguri nuk do tė mungon udhėtimi masovik i Arpagjikėve, nė anėn tjetėr Plisat janė duke u organizuar pėr kremten e madhe tė titullit tjetėr tė radhės – festėn e kurorės sė dyfishtė.

Tifozat.com
Comments
No Comments have been Posted.
Post Comment
Please Login to Post a Comment.
Login
Username

PasswordNot a member yet?
Click here to register.

Forgotten your password?
Request a new one here.
Users Online
Top Guests Online: 3

Top Members Online: 0

Top Total Members: 4,142
Top Newest Member: Forcashi2
1nate.com
Member Poll
Josip Kuzhe kundėr Portugalisė duhet tė luaj:

Me dy sulmues ta synojė fitoren
Me dy sulmues ta synojė fitoren
67% [102 Votes]

Tė koncentrohet nė mbrojtje pa u lodhur tė mendoj pėr sulm
Tė koncentrohet nė mbrojtje pa u lodhur tė mendoj pėr sulm
12% [19 Votes]

Tė shpresoj nė fat dhe nė ditė jo tė mirė tė portugezėve
Tė shpresoj nė fat dhe nė ditė jo tė mirė tė portugezėve
21% [32 Votes]

Votes: 153
You must login to vote.
Started: 02/06/2009 21:07

Polls ArchiveNe tribune !!!??? ?!

Si cdo here dimri ne trojet shqiptare i'u mundeson tifozeve nje pushim si ky pushim dirmor, i ariut. Keshtu qe tifozet mbushen me eneegji te re per pjesen e dyte te sezones. Por ksaj ralle disi atmosfera eshte krejtesisht me ndryshe... .Vazhdo...
Wallpaper
Top Top  121,141,083 unique visits  Top Top