Navigation
Tifo-Grupet
· Arpagjik't
· Ballistėt
· Dardanėt
· Demat e Kuq
· Forca
· Fikshat
· Gjimmat
· Ilirėt
· Intelektualėt
· Kuqeblutė
· Kuqezinjėt e Jakovės
· Plisat
· Pampurat
· Skifterat
· Shqiponjat
· Shvercerat
· Torcida
· Ujqit
· Ultras Elbasani
· Xhebrailat
Feeds news
Dardanet.de
Ftesė pėr debat: Si mendoni, a ėshtė Hani fajtori i vetėm pėr kombėtaren
Ēėshtja e ditės nė futbollin shqiptar ėshtė trajneri i kombėtares, Ari Han. Tė gjithė po e kryqėzojnė atė, si tė ishte fajtori i vetėm nė kėtė histori, sikur tė na kishte “zėnė derėn”, tė kishte ardhur me zor nė krye tė kombėtares kuqezi, jo ta kenė sjellė drejtuesit e futbollit tonė. Kėta tė fundit, nė mėnyrė zyrtare ende nuk kanė reaguar, as thėnė njė fjalė tė vetme, madje nuk duken nė zyrat e tyre, sepse e kanė gatuar vetė gjithcka. Tėrė kėto ditė, “Sporti shqiptar” online u ka servirur lexuesve tė vet mendimet dhe analizat e trajnerėve tė kombėtares nė tė shkuarėn, Neptun Bajko, Astrit Hafizi, Sulejman Demollari, tė ish lojtarėve tė shquar kuqezinj, Sokol Kushta dhe Hysen Zmijani, por edhe tė analistėve sportivė, tė cilėt e konsiderojnė Hanin si pasojė, ndėrsa ata qė e sollėn nė Shqipėri, shkakun e vėrtetė. Zyrtarėt e federatės, sikurse thotė edhe nė shkrimin e tij analisti sportiv shqiptar, Gėzim Sinemati, duke mos u prononcuar vetė, por duke “lobuar” tek media tė ndryshme, qė tė kėrkojnė njėzėri largimin e Hanit, duan ta shesin kėtė gjė si “vullnet tė popullit”, a thua se vetė nuk kanė asnjė pėrgjegjėsi nė tėrė kėtė situatė. Pra, po e zhvendosin vėmendjen e publikut tek Hani, ndėrkohė qė janė ata, qė vendosėn veton dhe, falė ekskluzivitetit tė tyre, e zgjodhėn Hanin si trajner tė kombėtares. Nė ju ftojmė edhe juve, lexues, tifozė e sportdashės tė futbollit, qė e ndiqni ekipin kombėtar, ju dhemb ai, tė jepni mendimin tuaj nė kėtė ftesė tonėn pėr debat. Si mendoni ju, vetėm Hani ėshtė fajtor? A janė fajtorė ata qė e sollėn nė Shqipėri, nėnshkruan me tė kontrata pa objektiva, tė cilėn nuk pranuan kurrė, si edhe me trajnerėt e tjerė tė huaj, ta bėnin publike? A janė fajtorė drejtuesit e futbollit nė Shqipėri, qė kanė prodhuar njė kampionat me stadiume bosh, tė braktisur nga tifozėt? Po futbollistėt, qė luajnė me kombėtaren, qė nuk japin maksimumin e tyre, gjė qė e bėjnė mė sė miri nė klubet ku luajnė? Pėr kėto dhe shumė pikėpyetje tė tjera, ju ftojmė tė diskutoni, tė debatoni, me bindjen se cdo mendim juaji do tė pasqyrohet kėtu online, por edhe nė gazetėn print, ditė pėr ditė, me emrin dhe mbiemrin tuaj. Le ta zgjerojmė diskutimin pėr kombėtaren, duke mos e lėnė atė pjesė tė prapaskenave tė disa drejtuesve tė federatės, qė duan tė lajnė duart si “Ponc Pilati”, duke e larguar pėrgjegjėsinė nga vetja. Jpni edhe mendimin se si duhet dalė nga kjo situatė, ē’duhet bėrė me kombėtaren, si duhet zgjedhur trajneri i ri etj. etj.

Jeni tė mirėpritur:

Nga Gezim Sinemati ( vision + )

kliko ketu per Debat
Login
Username

PasswordNot a member yet?
Click here to register.

Forgotten your password?
Request a new one here.
Users Online
Top Guests Online: 2

Top Members Online: 0

Top Total Members: 4,142
Top Newest Member: Forcashi2
1nate.com
Member Poll
Josip Kuzhe kundėr Portugalisė duhet tė luaj:

Me dy sulmues ta synojė fitoren
Me dy sulmues ta synojė fitoren
67% [102 Votes]

Tė koncentrohet nė mbrojtje pa u lodhur tė mendoj pėr sulm
Tė koncentrohet nė mbrojtje pa u lodhur tė mendoj pėr sulm
12% [19 Votes]

Tė shpresoj nė fat dhe nė ditė jo tė mirė tė portugezėve
Tė shpresoj nė fat dhe nė ditė jo tė mirė tė portugezėve
21% [32 Votes]

Votes: 153
You must login to vote.
Started: 02/06/2009 21:07

Polls ArchiveNe tribune !!!??? ?!

Si cdo here dimri ne trojet shqiptare i'u mundeson tifozeve nje pushim si ky pushim dirmor, i ariut. Keshtu qe tifozet mbushen me eneegji te re per pjesen e dyte te sezones. Por ksaj ralle disi atmosfera eshte krejtesisht me ndryshe... .Vazhdo...
Wallpaper
Top Top  121,141,098 unique visits  Top Top