Navigation
Tifo-Grupet
· Arpagjik't
· Ballistėt
· Dardanėt
· Demat e Kuq
· Forca
· Fikshat
· Gjimmat
· Ilirėt
· Intelektualėt
· Kuqeblutė
· Kuqezinjėt e Jakovės
· Plisat
· Pampurat
· Skifterat
· Shqiponjat
· Shvercerat
· Torcida
· Ujqit
· Ultras Elbasani
· Xhebrailat
Feeds news
Dardanet.de
Deklarate, pas incidentit qe Policia e Kosoves shkaktoi ndaj Arpagjikeve

Prizren 22 Mars,  Kryesia e Arpagjikeve,  Menjehere pas incidentit te shkaktuar me veprimin e policise ne pallatin e rinise, te shtunen mbrema eshte mbledhur dhe ka shqyrtuar rastin.

Qendrim unanim i arpagjikve eshte te tėrhiqemi nga te gjitha aktivitet deri ne marrjen e masave konrete ndaj policeve qe shaktuan incidentin.
Arpagjikt ne Prizren duke pare situaten e rende te tifozerise kosovare, u organizuan me mejte vetanake, dhe u angazhuan ta kthejne atmosferen kudo ne Kosove. Madje konsiderojme ky masivizim i yni ka ndikuar pozitivisht edhe te grupet tjera per t ia kthyer shkelqimin basketbollit dhe sportit ne pergjethsi.Mirpo, kjo qe na ndodhi ne, te shtunen mbrema ne Prishtine, ne ndeshjen Sigal Prishtina – Bashkimi, ne veēanti tifozėve tane,(Arpagjikve), besojme se edhe opinioni e ka vlersuar nuk do koment.

Qysh para fillimit te ndeshjes policia na vuri ne rrethim, sidomos disa individ te saj. Mirepo duke ēmuar rolin e policise ne sigurimin e ndeshjeve, konsiderojme se per nje gje te tille as qe ka pasur nevoje. Ishin brohoritjet vllazrore te Plisave dhe Arpagjikeve qe e madhėshtuan kete atmosfere dhe nuk kishte asnjė argumet qe te mabehmi ne rrethim. Neve na eshte mohuar te kryjme nevojat elementare fiziologjike si dhe freskimi me uje ne banjo. Ne kete kontest nje tifoz i yni i semure ka pasur nevoje per uje ne pauze pas pėrfundimit te pjese se pare eshte nisur per nje banjo per te kryer sherbim. Ne moment nje polic sulmon tifozin dhe disa te ri te tjere. Nderkohe nje tifoz i yni qe tentoi te qetsonte situaten, po ai polic qe pengoi te semurin te shkonte ne banjo, sulmoi ate fizikisht dhe e prangosi duke e derguar ne stacion te policise. Te indinjuar me kete sjellje te policise ne Arpagjikt e leshuam pallatin per shkaqe sigurie duke mos dashur qe situata te mos esklaonte me shume ngase ishim te irrituar me sjelljen brutale te policise. 

Ne fund, duhet te cekim se deri ne ate moment ka qene gjithēka korrekte nga ana e plisave shikuseve  tjere. Nisur nga kjo qe na ndodhi ne Prishtine, kryesia e Apragjikve te dielen ne mengjes ka marre vendim qe te terhiqet nga te gjitha aktivitetet. Ky pezullim i yni do te vazhdoj deri ne sqarrimin e incidentit qe e provkoj policia, dhe deri ne ofrimin e kushteve per veprimin tone te mirefillt.

Kerkojme falje per kete veprim tonin nga opinioni prizrenas dhe Kosovar, dhe ne  falemndorojme Plisat te cilet gjykuan drejt veprimin, perkatsisht vendimin tone dhe u solidarizuan me ne.

Prizren 22 Mars 2009,                                                        
Kryesia e Arpagjikeve.


Login
Username

PasswordNot a member yet?
Click here to register.

Forgotten your password?
Request a new one here.
Users Online
Top Guests Online: 1

Top Members Online: 0

Top Total Members: 4,142
Top Newest Member: Forcashi2
1nate.com
Member Poll
Josip Kuzhe kundėr Portugalisė duhet tė luaj:

Me dy sulmues ta synojė fitoren
Me dy sulmues ta synojė fitoren
67% [102 Votes]

Tė koncentrohet nė mbrojtje pa u lodhur tė mendoj pėr sulm
Tė koncentrohet nė mbrojtje pa u lodhur tė mendoj pėr sulm
12% [19 Votes]

Tė shpresoj nė fat dhe nė ditė jo tė mirė tė portugezėve
Tė shpresoj nė fat dhe nė ditė jo tė mirė tė portugezėve
21% [32 Votes]

Votes: 153
You must login to vote.
Started: 02/06/2009 21:07

Polls ArchiveNe tribune !!!??? ?!

Si cdo here dimri ne trojet shqiptare i'u mundeson tifozeve nje pushim si ky pushim dirmor, i ariut. Keshtu qe tifozet mbushen me eneegji te re per pjesen e dyte te sezones. Por ksaj ralle disi atmosfera eshte krejtesisht me ndryshe... .Vazhdo...
Wallpaper
Top Top  121,141,061 unique visits  Top Top