Navigation
Tifo-Grupet
· Arpagjik't
· Ballistėt
· Dardanėt
· Demat e Kuq
· Forca
· Fikshat
· Gjimmat
· Ilirėt
· Intelektualėt
· Kuqeblutė
· Kuqezinjėt e Jakovės
· Plisat
· Pampurat
· Skifterat
· Shqiponjat
· Shvercerat
· Torcida
· Ujqit
· Ultras Elbasani
· Xhebrailat
Feeds news
Dardanet.de
JAVĖ PLOTĖSISHT E SUKSESSHME E TIFOZERISĖ
Filloi edhe java e 16-tė e Superligės nė futboll. Nuk mbahet mend tė ketė pasur kaq grupime tė organizuara nė njė javė tė vetme. Ndėrsa ne, me ndihmėn e anėtarėve tė forumit do tė sjellim raporte nga kėto aktivitete, kurse nga ato ndeshje ku s’kemi raport tė caktuar, do tė pėrmbledhim shkrime nga anėtarė tė atyre grupeve dhe do ti sjellim tek ju me ato karakteristika qė ia vlen tė theksohen.


100 GJAKOVARĖ NĖ FERIZAJ

Mund tė themi se Kuqezinjėt e Jakovės filluan gjysmė-stinorin mbarė duke udhėtuar nė pėrkrahje tė Vėllaznimit, kėsaj radhe nė Ferizaj. Edhe pse pa ndonjė ndihmė konkrete prej kryesisė sė klubit, Kuqezinjtė u nisėn nga Gjakova tė vetorganizuar, me automjete private dhe edhe nė kėtė mėnyrė ky udhėtim doli tė jetė shumė i suksesshėm.
KZJ me njė numėr prej rreth 100 vetave dhe KOP te organizuar, gjatė gjithė kohės bėri anim maksimal deri nė fund tė ndeshjes.
Ndėrsa, nga spektri i grupit tonė, pėr vendas mund tė themi kėto fjalė: vendasit, 'Ujqit' pra, pėrveē transparentit tė vendosur (tė cilit ishin tė vendosur nė tė vetmen tribunė, pra tė njėjtėn me ne) nuk u dėgjuan asnjėherė, po thuajse nė asnjė minutė tė vetėm, ndėrsa po ashtu nuk kishte as ndonjė provokim apo tentim eksesi ndėrmjet dy palėve. Kurse, vlen tė pėrmendet qė kryetari i grupimit tė 'Ujqve' na uroj mirėseardhje.

(Foto & Video, do te publikohen nė forum mė vonė pėr shkak tė problemeve teknike)
Ultras-Riki

VUSHTRRIASIT “KALLIN” LINDJEN E “ADEM JASHARIT” NĖ MITROVICĖ

Forca edhe njė herė tregoi fuqinė e saj si grup. Kėsaj herė udhėtimi ynė ishte qyteti fqinjė i Mitrovicės dhe nuk e kishim tė vėshtirė qė relativisht nė numėr tė madh tė udhėtonim. Udhėtimi i organizuar u bė me dy autobusė dhe shumė automjete tjera private. Tė vendosur ishim nė tribunė lindore tė stadiumit “Adem Jashari”, ndėrsa KOPi pėrbej me rreth 200 anėtarė tonė, por tė ndihmuar edhe nga pjesa tjetėr e shumtė e adhuruesve tė rėndomtė vushtrrias.
Arritėm tė krijojmė, pėr ne, atmosferė impozante dhe qė ta ndihmojmė klubin nė rrėmbimin e njė pike shumė tė vlefshme. Me kėtė rast ndezėm mbi 15 tym-a, mirėpo tėrė shfaqjen e prishi moslejimi nga ana e policisė qė tė sjellim edhe ndonjė fotografi, pėrveē videos qė mund ta shihni mė poshtė.
ultras_oli
Video nga ForcaPLISAT & INTELEKTUALĖT PA EKCESE
Pėrballja e dy skuadrave, njėrės kampione aktuale, Prishtina, dhe ish-kampiones, Drita, u pėrcoll edhe me rivalitet tė fortė nga tribunat.
Plisat mė nė fund ia dolėn tė konsolidohen pas marrėveshjes qė grupimi tė jetė njė i vetėm. Numri nuk ishte aq i madh, por mė rėndėsi se animi i pjesės sė parė ishte – si dikur! U ndezėn edhe disa flakadanė, ndėrsa pjesa e dytė ndodhi sėrish sindroma e moēme i mos animit tė njėjtė si me pjesėn e parė. Nė ndeshje u paraqit edhe njė transparent i ri. Mėsohet se tė gjithė Plisat kanė qenė jashtėzakonisht tė kėnaqur me paraqitje e sidomos asaj tė pjesės sė parė.
Ndėrsa Intelektualėt udhėtuan me rreth 150 anėtarė, tė vendosur nė tribunėn veriore me 15 minuta vonesė, pėrshkak mos hapjes sė dyerve nga ana e klubit. Nga raportet mėsohet se Intelektualėt, tė rinuar nė moshė mesatare tė grupit, tė jenė ndarė tė kėnaqur me anim. Ndėrsa nga Plisat mėsohet se s’kanė qenė fare tė interesuar tė merren me grupimin rival. I vetmi tentim incident ishte kur tre anėtarė tė intelektualėve ishin shkėputur nga KOPi dhe iu ishin afruar tribunės lindore, me ēka Plisat mėsyjnė drejt tyre, por intervenimi i policisė dhe kthimi i atyre tre anėtarėve nė KOP, kishte qetėsuar situatėn e krijuar. Se pėrse ata tre anėtarė janė shkėputur nga KOPi i tyre nuk dihet me saktėsi me gjithė shpjegimin e disa varianteve.
Vlen tė theksohet se nuk do tė ketė organizim tė Plisave pėr ndeshjen e Kupės nė Gjilan me skuadrėn homonime tė kėtij qyteti.
Video nga IntelektualėtNdėrsa nuk ka informata tjera pėr organizim eventual tė ndonjė tifo-grupi tjetėr.


Login
Username

PasswordNot a member yet?
Click here to register.

Forgotten your password?
Request a new one here.
Users Online
Top Guests Online: 1

Top Members Online: 0

Top Total Members: 4,142
Top Newest Member: Forcashi2
1nate.com
Member Poll
Josip Kuzhe kundėr Portugalisė duhet tė luaj:

Me dy sulmues ta synojė fitoren
Me dy sulmues ta synojė fitoren
67% [102 Votes]

Tė koncentrohet nė mbrojtje pa u lodhur tė mendoj pėr sulm
Tė koncentrohet nė mbrojtje pa u lodhur tė mendoj pėr sulm
12% [19 Votes]

Tė shpresoj nė fat dhe nė ditė jo tė mirė tė portugezėve
Tė shpresoj nė fat dhe nė ditė jo tė mirė tė portugezėve
21% [32 Votes]

Votes: 153
You must login to vote.
Started: 02/06/2009 21:07

Polls ArchiveNe tribune !!!??? ?!

Si cdo here dimri ne trojet shqiptare i'u mundeson tifozeve nje pushim si ky pushim dirmor, i ariut. Keshtu qe tifozet mbushen me eneegji te re per pjesen e dyte te sezones. Por ksaj ralle disi atmosfera eshte krejtesisht me ndryshe... .Vazhdo...
Wallpaper
Top Top  121,141,111 unique visits  Top Top