Navigation
Tifo-Grupet
· Arpagjik't
· Ballistėt
· Dardanėt
· Demat e Kuq
· Forca
· Fikshat
· Gjimmat
· Ilirėt
· Intelektualėt
· Kuqeblutė
· Kuqezinjėt e Jakovės
· Plisat
· Pampurat
· Skifterat
· Shqiponjat
· Shvercerat
· Torcida
· Ujqit
· Ultras Elbasani
· Xhebrailat
Feeds news
Dardanet.de
facebook
Nese keni probleme me login dergoni userin dhe e-mailin ne info@tifozat.com
JAVĖ E LARMISHME
SHVERCERĖT I GĖZOHEN RIKTHIMIT NĖ ELITĖ FORCA I JEP VULĖ SEZONIT MĖ TĖ MIRĖ TĖ TYRE PĖRBALLJA E RIVALĖVE SI KURRĖ MĖ PARĖ VETĖM KATĖR GRUPE NĖ QEMAL STAFA NDESHJA E VITIT PĖR SHKĖNDIJĖN E TETOVĖS PARA FINALĖS SĖ KUPĖS – NXEHT!

SHVERCERĖT I GĖZOHEN RIKTHIMIT NĖ ELITĖ

Shvercerėt pėrfundimisht nė ndeshjen e fundit kundėr Vardar (V) tė zhvilluar me 30 maj ku edhe pse takimi pėrfundoi 0:0, siguruan rikthimin e skuadrės sė tyre nė elitėn maqedonase. Kėsaj here, Shvercerat kishin organizuar kortezh nga Sheshi “Skėnderbeu” dhe pėr...
Lexo mė shumė nė: Read More
SHVERCERĖT NĖ AKSION
EDHE NJĖ FITORE E SHVERCERĖVE NDAJ MAQEDONĖVE NGA PRILEPI
Kėsaj tė mėrkure u zhvillua java e rregullt e elitės sė futbollit tė Maqedonisė, ndėrsa ndeshja Rabotnicki (Shkup) – Pobeda (Prilep) u zhvillua nė Ēair tė Shkupit apo nė stadiumin e KF Shkupit (Slloga) pėrshkak se nė tė njėjtėn kohė nė stadiumin e qytetit luante Vardari. Pėr kėtė ndeshje kishin udhėtuar edhe rreth 50 anėtarė tė grupit “Majmunėt” – tifozė tė Pobedes nga Prilepi i largėt. Ndėrkohė disa shvercerė kishin parė ardhjen e mysafirėve tė paftuar dhe tė pa deshiruar nė lagjen e tyre. Me tė parė ardhjen e tyre, Shvercerėt ishin grumbulluar nė numėr mbi 70 veta. Ndėrsa vetėm nja 20 veta prej tyre ia kishin dalė tė futen nė stadium, nga pamundėsia qė kishte krijuar policia.
FSHF publikon cmimet

FSHF publikon cmimet e biletave pėr ndeshjen e radhės eliminatore tė kombėtares e cila pret Portugalinė tė Shtunėn me 6 Qershor nė Qemal Stafa.
5000 lek (40€) ėshtė cmimi mė i lartė pėr tribunat kryesore.
Njė biletė pėr tribunėn D2 do tė kushtojė 2 mijė lek (16€) kurse pėr tribunat D1 dhe D3 nga 1 mijė lek (8€), ndėrsa biletat pėr tribunat pas portave do tė kushtojnė 300 lek (rreth 2.5€)
JAVĖ E MREKULLUESHME
PLISAT MĖ NĖ FUND ME PARAQITJEN MĖ TĖ MIRĖ NĖ STADIUM
“FANATICSAT” TĖ MREKULLUESHĖM
FORCA FESTON TITULLIN SIĒ I KA HIJE
“KZJ” ZGJOHET NGA GJUMI, BEFASON ME PARAQITJE
PĖRPLASJE NDĖRMJET UJQĖVE DHE INTELEKTUALĖVE


PLISAT MĖ NĖ FUND ME PARAQITJEN MĖ TĖ MIRĖ NĖ STADIUM

Mesjava dhe kjo fundjavė qė shkoi ishte ndėr mė tė mirat nė kalendarin e stinorit pranveror tė sivjetmė.
Plisat nisėn tė parėt mesjavėn, tė mėrkurėn e kaluar dhe bėnė paraqitjen mė tė mirė tė tyren nė kėtė edicion sa i pėrket stadiumit. Kėshtu nė ndeshjen e dytė kthyese tė gjysmėfinales sė Kupės sė Republikės, nė ndeshjen Prishtina – Besa (1:1, ndeshja e parė ishte 2:1 pėr prishtinasit tė cilėt u plasuan nė finale) u paraqiten mbi 300 veta e ndoshta edhe mė shumė se sa ky numėr.
PLISAT BĖN PARAQITJEN MĖ TĖ MIRĖ SIVJET
PLISAT BĖN PARAQITJEN MĖ TĖ MIRĖ SIVJET
FORCA&TORCIDA AKTIVE


Ndeshja finale e basketbollit ndėrmjet Prishtinės dhe Bashkimit, mė nė fund kishte zgjuar kėrshėrinė e madhe nė kryeqendėr. Me gjithė disa emisione tjera zbavitėse nėpėr TV-t tona, tė ndjekura nė masė, nuk pengoi qė Plisat nė numėr rekord pėr sivjet tė mblidheshin nė palestėr. Mė nė fund kėrkohej edhe biletė tepėr pėr ndeshje basketbolli. Ishin prezent tė gjitha nėn-grupet dhe para ndeshjes sėrish u shfaq koreografia alla-Ajax.
PALESTRA “SEZAI SURROI” SIKURSE NĖ “SAUNĖ”
Ndeshja e katėrt finale e basketbollit e zhvilluar parmbrėmė ndėrmjet Bashkimit dhe Prishtinės pas shumė kohe e theu edhe rekordin e shikueshmėrisė. Nga burime tė sigurta mėsohet qė ishin shitur saktėsisht 5.000 (!) bileta. Prej tyre, 400 i kishin marrė Plisat nga tė cilat vetėm 17 copa kishin mbetur pa u shpėrndarė. Plisat edhe kėsaj here me mjaftė vėshtirėsi ia dolėn ta sigurojnė transportin me katėr autobusė (nga 70 e mė tepėr nė njė autobus) dhe shumė automjete private.

Plisat me tė hyrė nė palestėr u befasuan pėr tė keē kur panė gjithė ai numėr i shikuesve vendas nė tribunėn mysafire, por megjithatė disi e krijuan KOP-in.
Ndėrsa Arpagjikėt, me gjasė nuk mbahet mend kur ta kenė mbushur aq shumė tribunėn e tyre dhe thjesht siē thuhet, nuk kishte vend as pėr gjilpėrė.
Ftesė pėr debat: Si mendoni, a ėshtė Hani fajtori i vetėm pėr kombėtaren
Ēėshtja e ditės nė futbollin shqiptar ėshtė trajneri i kombėtares, Ari Han. Tė gjithė po e kryqėzojnė atė, si tė ishte fajtori i vetėm nė kėtė histori, sikur tė na kishte “zėnė derėn”, tė kishte ardhur me zor nė krye tė kombėtares kuqezi, jo ta kenė sjellė drejtuesit e futbollit tonė. Kėta tė fundit, nė mėnyrė zyrtare ende nuk kanė reaguar, as thėnė njė fjalė tė vetme, madje nuk duken nė zyrat e tyre, sepse e kanė gatuar vetė gjithcka. Tėrė kėto ditė, “Sporti shqiptar” online u ka servirur lexuesve tė vet mendimet dhe analizat e trajnerėve tė kombėtares nė tė shkuarėn, Neptun Bajko, Astrit Hafizi, Sulejman Demollari,........
Lojtaret e kombetares ne syte e lexuesve te Cjerre nga maska
Lojtaret tani kuqezi para ndeshjes, nuk na lane kohe te lire nga intervistat e pafundmet qe jepnin per mediat sportive. Si gazetaret sportiv ashtu dhe kuqezinjte ziheheshin ku te benin nje interviste e te kalonin disa ore ne kafenete e hollit te hoteli.
Te gjithe me premtime dhe me mashtrime, disa me te kualifikuar ne theniet e tyre dhe viktimat e gjithe kesaj ishin tifozat e zjarrte te kombetares.
Ata qe duhet te luanin futboll dhe te nderonin Shqiperine , shonin gola ne hollet e e hoteleve bashke me gjithe bashkepuntoret, ndersa ne fushen e gjelber vraponin sa me shume per te mbajtur linjat e trupit ne forme.
FSHF – vendstrehimi i mega - tradhtarėve
Nė ueb-faqen talentet.com tė cilėn e vizitojmė shpesh lexuam njė shkrim interesant qė na tėrhoqi vėmendjen me titull “Zvicra-vendi ku linden tradhtarėt”. Nė fillim menduam se artikullshkruesi (gazetari) nė fjalė ka informacione mė tė sakta pėr fenomenin qė e etiketon me njė term aq tė urryer dhe tė pėrbuzur si “tradhtarė”. Nga ana tjetėr, ėshtė shumė e vėrtetė dhe Saimiri ka shumė tė drejtė kur thotė se, citojmė “Kohėt e fundit, nė sfera tė ndryshme tė jetės vihet re njė fenomen i ēuditshėm tė cilin unė do ta etiketoja me emrin: "Mania pėr tė braktisur kombin".
Deklarate, pas incidentit qe Policia e Kosoves shkaktoi ndaj Arpagjikeve

Prizren 22 Mars,  Kryesia e Arpagjikeve,  Menjehere pas incidentit te shkaktuar me veprimin e policise ne pallatin e rinise, te shtunen mbrema eshte mbledhur dhe ka shqyrtuar rastin.

Qendrim unanim i arpagjikve eshte te tėrhiqemi nga te gjitha aktivitet deri ne marrjen e masave konrete ndaj policeve qe shaktuan incidentin.
Arpagjikt ne Prizren duke pare situaten e rende te tifozerise kosovare, u organizuan me mejte vetanake, dhe u angazhuan ta kthejne atmosferen kudo ne Kosove. Madje konsiderojme ky masivizim i yni ka ndikuar pozitivisht edhe te grupet tjera per t ia kthyer shkelqimin basketbollit dhe sportit ne pergjethsi.

JAVĖ PLOTĖSISHT E SUKSESSHME E TIFOZERISĖ
Filloi edhe java e 16-tė e Superligės nė futboll. Nuk mbahet mend tė ketė pasur kaq grupime tė organizuara nė njė javė tė vetme. Ndėrsa ne, me ndihmėn e anėtarėve tė forumit do tė sjellim raporte nga kėto aktivitete, kurse nga ato ndeshje ku s’kemi raport tė caktuar, do tė pėrmbledhim shkrime nga anėtarė tė atyre grupeve dhe do ti sjellim tek ju me ato karakteristika qė ia vlen tė theksohen.

- 100 GJAKOVARĖ NĖ FERIZAJ
- VUSHTRRIASIT “KALLIN” LINDJEN E “ADEM JASHARIT” NĖ MITROVICĖ
- PLISAT & INTELEKTUALĖT PA EKCESE
Login
Username

PasswordNot a member yet?
Click here to register.

Forgotten your password?
Request a new one here.
Users Online
Top Guests Online: 3

Top Members Online: 0

Top Total Members: 4,142
Top Newest Member: Forcashi2
1nate.com
Member Poll
Josip Kuzhe kundėr Portugalisė duhet tė luaj:

Me dy sulmues ta synojė fitoren
Me dy sulmues ta synojė fitoren
67% [102 Votes]

Tė koncentrohet nė mbrojtje pa u lodhur tė mendoj pėr sulm
Tė koncentrohet nė mbrojtje pa u lodhur tė mendoj pėr sulm
12% [19 Votes]

Tė shpresoj nė fat dhe nė ditė jo tė mirė tė portugezėve
Tė shpresoj nė fat dhe nė ditė jo tė mirė tė portugezėve
21% [32 Votes]

Votes: 153
You must login to vote.
Started: 02/06/2009 21:07

Polls ArchiveNe tribune !!!??? ?!

Si cdo here dimri ne trojet shqiptare i'u mundeson tifozeve nje pushim si ky pushim dirmor, i ariut. Keshtu qe tifozet mbushen me eneegji te re per pjesen e dyte te sezones. Por ksaj ralle disi atmosfera eshte krejtesisht me ndryshe... .Vazhdo...
Wallpaper
Top Top  121,238,728 unique visits  Top Top